Menu E-shop
Blog
Vaše dotazy


APTUS BIORION tablety pro psy, vitamíny na srst pro psy 60 tbl

Doplněk stravy pro psy, určené k péči o kvalitní srst a podpoře růstu srsti, zdravé pokožce a drápů. Důležité a účinné vitamíny a minerály pro správnou funkci kůže a srsti u psů a koček. Aptus Biorion pro psy se svědivou kůží.


Katalogové číslo: APTBOI180

Výrobce: Orion Pharma - Aptus Pet


Cena: 299.00 CZK

Dostupnost: 1 denObjednat       

Aptus Biorion je doplněk stravy pro psy, který je určený k regeneraci suché a svědivé pokožky, matné vypadávající srsti a lámavým drápům psa.

 

Vlastnosti

 

  • Aptus Biorion je bohatý na Methionin je jednou z aminokyselin vytvářejících stavební složky proteinů. Navíc se v nepatrných množstvích podílí na chemických metabolických procesech, které jsou důležité pro zdraví zvířete.
  • Je jednou z esenciálních aminokyselin, kterou pes neumí samostatně vyrobit a proto je nutné ji přidávat k běžné denní krmné dávce.
  • Methionin je považován za primární nedostatkovou aminokyselinu obsaženou v doma připravovaném krmení podávaném pejskům. Proto musí být dostatek methioninu zabezpečen přidáváním doplňkového krmiva pro psy.
  • Aptus Biorion obsahuje také důležitý Biotin, který se jako koenzym v malých množstvích podílí na rozmanitých metabolických procesech při přeměně proteinů, cukrů a nenasycených mastných kyselin v organismu.
  • Biotin pro psy je nutný zejména k udržení správné funkce kůže, srsti a drápů. Bylo zjištěno, že methionin podporuje účinky biotinu (synergické působení).

 
 

Návod k použití

 

Biorion je podáván psům a kočkám s účelem zajistit a zlepšit růst a správnou funkci kůže, srsti a drápů. Příznaky nedostatku biotinu zahrnují např. suchou srst, její nezdravý vzhled, nedostatek pigmentu, ztrátu srsti, suchou a šupinatící kůži, a lámavé a odlupující se drápy. Potřeba biotinu roste během období růstu, gravidity a laktace. Nedostatek methioninu může také způsobit poruchy funkce a vzhledu kůže a srsti.

 

Dávkování

 

Psi: 1 tableta na 10 kg 1x denně po dobu 3–5 týdnů, poté ¼ tablety na 10 kg 1x denně.
Kočky: ½–1 tableta/den
Jedna tableta váží 0.23 g.

 

Balení

 

Doba použitelnosti: 2 roky
Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25°C na suchém místě.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení: 60 tablet (14 g)

Obsah živin je uváděn s přesností +/– 15 %.

Pozor

Jestliže se zvíře škrábe, má na kůži patrné léze (pupeny, skvrny, krusty apod), nebo ztrácí srst, kontaktujte svého veterináře. U některých onemocnění, např. nemocí ledvin a střev, se mohou požadavky na přísun biotinu zvýšit.


Obsah živin
Sušina 96 %
Bílkoviny 10 %
Vláknina 70 %
Popel 3,1 %
DL methionin 175 mg/g

Doplňkové látky z premixu
Biotin 22 mg/g

Složení:
Vitaminový premix 78,6 %, DL methionin 17,1 %, vehikulum 4,3 %.
 Facebook
Reklama