Menu E-shop
Aktuality

Pošta pro psy plná hraček právě v prodeji!

 

Krabička s Poštou pro psy je opět po vánocích v prodeji na našem e-shopu ZDE. Pošta pro psy bude tentokrát plná hraček z termoplastické hmoty, která se vyznačuje vysokou odolností proti rozkousání, je velice pružná, plave, skáče a snadno se udržuje. V Poště pro psy, čeká na vaše psí kamarády samozřejmě také překvapení.


Blog
Vaše dotazy


Frontline pro psy Mono od 20 - 40 kg Spot On Dog L pro psy proti blechám a klíšťatům

Účinné antiparazitikum pro psy proti vnějším parazitům, k aplikaci na kůži. Frontline pro psy ochrání Vašeho psa před blechami a klíšťaty až na 3 měsíce.


Katalogové číslo: FSOL

Cena: 219.00 CZK

Dostupnost: skladem 1 ksObjednat       

Léčba a prevence napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) u psů včetně Ixodes ricinus, který způsobuje Lymskou chorobu u psů. Frontline pro psy.

Léčba a kontrola alergie na bleší kousnutí (FAD) u psů. Prevence a léčba napadení všenkami u psů.

Upozornění: Vzhledem k absenci údajů o použití přípravků neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 2 kg. Neaplikujte nemocným zvířatům (celkové onemocnění, horečka) nebo zvířatům v rekonvalescenci. Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích reakcí až úhynu. Tento přípravek je určen pro psy. Nepoužívejte u koček, aplikace může vést k předávkování.

Jedna dávka zajišťuje ochranu proti

napadení blechami po dobu 2 až 3 měsíců

napadení klíšťaty po dobu 1 měsíce Koupání zvířat 48 hodin před a po aplikaci se nedoporučuje.

Přípravek se rozptýlí po povrchu zvířete během 24 hodin, po tomto rozptýlení případné následné navlhčení vodou nesníží významně délku ochrany. Šampónování však může nepříznivě ovlivnit délku ochranného působení přípravku.

Přípravek nezabrání všem klíšťatům v uchycení, ale všechna klíšťata usmrtí v následujících 24 až 48 hodinách, dříve než dojde k plnému nasátí a případnému přenosu nemocí. Usmrcená klíšťata nejčastěji odpadnou nebo mohou být jednoduše manuálně odstraněna.

V případě výskytu alergie na bleší kousnutí se doporučuje opakovat léčbu měsíčně.

Složení:
fipronilum 10g ve 100ml
butylhydroxyanisolum, butylhydroxytoluenum
ethanolum 95%, polysorbatum 80, polyvidonum, diethylenglycolimonoethylicum etherum

Dávkování a způsob podání:
Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny. Cesta podání: zevní aplikace na kůži.

 

Jedna pipeta 0,67 ml (S) pro psa o hmotnosti do 10 kg

Jedna pipeta 1,34 ml (M) pro středně velkého psa vážícího od 10 kg do 20 kg

Jedna pipeta 2,68 ml (L) pro velkého psa vážícího odd 20 kg do 40 kg

Jedna pipeta 4,02 ml (XL) pro velkého psa vážícího od 40 kg do 60 kg

Jedna pipeta 4,02 ml a jedna pipeta vhodné menší velikosti pro psy vážící nad 60 kg

Takto zajistíte minimální doporučenou dávku fipronilu 6,7 mg/kg. Měsíční léčba se doporučuje v případě vysokého rizika opakovaného napadení blechami, pokud je pes alergický na bleší kousnutí, v případě nutnosti kontroly napadení klíšťaty nebo při častém koupání psa za použití hypoalergenních nebo zvláčňujících šamponů. V oblastech, kde nehrozí vážné napadení blechami a klíšťaty, Frontline Spot On Dogs může být aplikován každé dva až tři měsíce. Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Rozhrňte srst zvířete v oblasti kohoutku před lopatkami tak, že je viditelná kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.

VAROVÁNÍ PRO VŠECHNY MAJITELE PEJSKŮ

Zvláštní upozornění pro každý cílový druh Zabraňte kontaktu přípravku s očima zvířete. Zvláštní opatření určené osobám, které podávají léčivý přípravek zvířatům Tento přípravek může způsobit podráždění sliznice a očí.Vyhněte se proto kontaktu tohoto přípravku s ústy a očima. Zvířata nebo osoby, u nichž je známa přecitlivělost na insekticidy nebo alkohol, by neměly přijít do kontaktu s Frontline® Spot On. Dbejte na to, aby nedošlo ke kontaktu prstů s obsahem. Pokud k němu dojde, omyjte si ruce vodou a mýdlem. V případě náhodného zásahu oka opatrně vypláchněte oko čistou vodou. Po použití si umyjte ruce. Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne. Doporučuje se proto neošetřovat zvířata během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich majiteli, zvláště dětmi. Nekuřte, nepijte ani nejezte během aplikace přípravku.

U NĚKTERÝCH CITLIVÝCH JEDINCŮ SE MŮŽE VYSKYTNOUT ALERGICKÁ REAKCE NA ANTIPARAZITIKA! ZAČNE-LI BÝT ZVÍŘE PO APLIKACI PŘÍPRAVKU APATICKÉ, SLINÍ, POTÍ SE APOD. OKAMŽITĚ VYHLEDEJTE VETERINÁRNÍ POMOC!

DATABÁZE VETERINÁRNÍCH LÉKAŘŮ ZDE:Facebook
Reklama